Առավոտյան 50 տուժած ստացել է անհրաժեշտ բուժօգնություն և դուրս գրվել. ԱՆ
Առավոտյան ժամը 08:30-ի դրությամբ՝ 50 տուժած ստացել է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն և դուրս գրվել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
«Նախօրեին Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տուժել են թե՛ քաղաքացիական անձինք, թե՛ ոստիկանության ծառայողներ:
Ընդհանուր առմամբ, բժշկական կենտրոններ են դիմել 60 անձ, նրանցից 39-ը ոստիկանության ծառայողներ են եղել:
Առավոտյան ժամը 08:30-ի դրությամբ՝ 50 տուժած ստացել է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն և դուրս գրվել:
Ստացիոնար բուժման մեջ գտնվողների առողջական վիճակը մասնագետները գնահատում են բավարար»,-ասվում է հաղորդագրությունում:

Минздрав Армении: 50 пострадавших получили необходимую медпомощь и были выписаны
В результате инцидента на перекрестке улиц Прошяна-Демирчяна в Ереване 3 июня пострадали и гражданские лица, и служащие полиции. Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
В общей сложности, согласно информации Минздрава Армении, в медцентры обратились 60 человек, 39 из них – служащие полиции.
По положению на 08:30 4 июня, 50 пострадавших получили необходимую медпомощь и были выписаны, состояние находящихся на стационарном лечении специалисты оценивают как удовлетворительное.