«Այս համատարած խայտառակությունը պետք է կանգնեցնել». Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Փաշինյանական խմբերը կարծում են, որ պետական խորհրդանիշներ պղծելով պաշտպանում են իրենց կուռքին։
Դրոշ ճղողները, խորհրդանիշներ ատողներն իրենց գործողություններով հայ հանրությանը հիշեցնում են իրենց գլխավոր առաքելության մասին՝ ոչնչացնել այն ամենը, ինչ կապված է պետականության, ազգի, արժանապատվության հետ։
Այս համատարած խայտառակությունը պետք է կանգնեցնել։ Չեմ հոգնի կրկնելուց, որ սա միայն Արցախի ինքնորոշման իրավունքի իրացման, Արցախի մեր հայրենակիցների անվտանգության ապահովման հարց չի, սա Հայաստանի թրքացումը կանխելու պայքար է»։

Тигран Абрамян: Этот повсеместный позор нужно остановить
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: Пашиняновские группировки считают, что, оскверняя государственные символы, они защищают своего кумира.
Рвущие флаги, ненавидящие символы своими действиями напоминают армянскому народу об их главной миссии – уничтожить все то, что связано с государственностью, нацией и достоинством.
Этот повсеместный позор нужно остановить. Я не устану повторять, что это не только вопрос реализации права Арцаха на самоопределение, обеспечения безопасности наших соотечественников в Арцахе, это борьба за предотвращение отуречивания Армении».