ԵՄ-ն նախատեսում է պատժամիջոցներ կիրառել Ալինա Կաբաևայի նկատմամբ. #Bloomberg
Bloomberg-ի փոխանցմամբ՝ Եվրոմիությունը նախատեսում է պատժամիջոցների ցանկում ներառել ռիթմիկ մարմնամարզության ռուս օլիմպիական չեմպիոն Ալինա Կաբաևային։
Ցանկը դեռ պետք է հաստատվի եվրոպական կառավարությունների կողմից և կարող է փոխվել մինչև վերջնական հաստատումը, ընդգծվում է զեկույցում։
Սպասվում է, որ ԵՄ դեսպաններն ուրբաթ առավոտյան կքննարկեն պատժամիջոցների վեցերորդ փուլը։
Ալինա Կաբաևային առաջարկվում է ընդգրկել պատժամիջոցների ցուցակներում, քանի որ 2014 թվականի սեպտեմբերից նա հանդիսանում է National Media Group հոլդինգի տնօրենների խորհրդի նախագահը, որը բաժնետոմսեր ունի ռուսական բազմաթիվ լրատվամիջոցներում, որոնք, ըստ ԵՄ-ի, «տարածում են քարոզչություն»:

Bloomberg: Евросоюз планирует ввести санкции против Алины Кабаевой
По данным агентства Bloomberg, Евросоюз планирует включить российскую олимпийскую чемпионку по художественной гимнастике Алину Кабаеву в санкционные списки.
Список еще должен быть одобрен европейскими правительствами и может измениться, до того, как будет окончательно утвержден, подчеркивается в сообщении.
Ожидается, что послы ЕС будут обсуждать шестой пакет санкций утром в пятницу.
Алину Кабаеву предлагается включить в санкционные списки, так как она с сентября 2014 года является председателем совета директоров холдинга «Национальная Медиа Группа», которая владеет долями во многих российских СМИ, которые, как считают в ЕС "распространяют пропаганду".