Բուլղարիան կոչ է արել իր քաղաքացիներին՝ շտապ լքել Մոլդովան
Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է արել իր քաղաքացիներին հրաժարվել Մոլդովա մեկնելուց՝ երկրում օրեցօր ավելի ու ավելի բարդացող իրավիճակի պատճառով, այդ թվում՝ Մերձդնեստրում տեղի ունեցած պայթյունների պատճառով։ Պաշտոնական հայտարարությունը հրապարակվել է գործակալության կայքում։
«Հաշվի առնելով Մոլդովայի Հանրապետությունում և դրա շուրջ ավելի ու ավելի բարդացող իրավիճակը՝ մենք կոչ ենք անում մեր հայրենակիցներին՝ զերծ մնալ այդ երկիր ցանկացած ուղևորությունից»,- ասվում է նախարարության հայտարարության մեջ։
Բուլղարիայի քաղաքացիներին, ովքեր ժամանակավոր կամ մշտապես բնակվում են Մոլդովայի տարածքում, խորհուրդ է տրվում որքան հնարավոր է շուտ լքել երկիրը մասնավոր տրանսպորտով։

Болгария призвала своих граждан срочно покинуть Молдову
Министерство иностранных дел Болгарии призвало граждан отказаться от поездок в Молдову из-за усложняющейся обстановки вокруг страны, в том числе и из-за взрывов в Приднестровье. Официальное сообщение опубликовано на сайте ведомства.
«Учитывая усложняющуюся обстановку в Республике Молдова и вокруг нее, призываем наших соотечественников воздержаться от любых поездок в страну», — говорится в сообщении ведомства.
Болгарским гражданам, которые временно или постоянно проживают на территории Молдовы, рекомендовано скорейшим образом покинуть страну на личном транспорте.