Ռուսաստանը ծանր զինտեխնիկա է կուտակում Ֆինլանդիայի հետ սահմանին
Ռուսաստանի տարածքում՝ Ֆինլանդիայի հետ սահմանի մոտ, ծանր զինտեխնիկա, այդ թվում՝ հրթիռային համակարգեր են նկատվել, հայտնում է բրիտանական Daily Mail-ը։
Նախորդ գիշեր վերբեռնված տեսանյութը ցույց է տալիս սահմանի ռուսական կողմից ճանապարհի երկայնքով շարժվող երկու ափամերձ հրթիռային համակարգեր:
Նշվում է, որ ռուսական զորքերի տեղակայումը տեղի է ունենում այն ​​բանից հետո, երբ Ֆինլանդիայի վարչապետ Սաննա Մարինը հույս է հայտնել, որ կառավարությունը «մինչև ամառվա կեսը կավարտի քննարկումը» ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հայտի վերաբերյալ։

Россия стягивает войска к границе с Финляндией?
На территории России по направлению к границе с Финляндией замечено тяжелое вооружение, включая ракетные системы, передает украинский Цензор.НЕТ со ссылкой на британское издание Daily Mail.
На видео, загруженном накануне вечером, зафиксировано, как у границы с российской стороны двигаются по дороге два береговых ракетных комплекса.
Отмечается, что развертывание российских войск происходит после того, как премьер-министр Финляндии Санна Марин выразила надежду, что правительство «к середине лета завершит дискуссию» о подаче заявки на членство в НАТО.