«Կառավարությունն ամեն ինչ անում է, որ զոհեր չլինեն»․ Վահան Քերոբյան
«Գիտեք, որ ես անձամբ կողմնակից եմ եղել արգելքի երկարացմանը, բայց Կառավարությունը միասնական այսպիսի որոշում է կայացրել»,- այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով թուրքական ապրանքների ներկրման արգելքի վերացմանը, ասաց էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Հարցին, թե արդյոք այն կապված է խաղաղության դարաշրջանի բացման հետ Քերոբյանն ասաց․ «Ես շատ ցավում եմ մեր զոհված տղաների համար, բայց պետք է հաշվի առնել, որ էսպիսի կոնֆլիկտներ եղել են երեսուն տարիների ընթացքում, և թուրքական ապրանքների ներկրումը միաժամանակ բաց է եղել»։
Քերոբյանի խոսքով՝ Կառավարություն ամեն ինչ անում է, որ զոհեր չլինեն և հաստատվի երկարատև խաղաղություն Հայաստանի համար ընդունելի պայմաններով։

Ваган Керобян: Правительство делает все возможное, чтобы не было жертв
«Вы знаете, что я лично был за продление запрета, но правительство приняло такое решение»,- заявил сегодня в беседе с журналистами министр экономики Ваган Керобян, комментируя снятие запрета на ввоз в Армению товаров турецкого происхождения.
На вопрос, связано ли это с открытием эпохи мира, Керобян ответил: «Мне больно за наших погибших парней, но надо учесть, что такие конфликты существуют уже тридцать лет, и ввоз турецких товаров при этом был открыт».
По словам Керобяна, правительство делает все возможное, чтобы не было жертв и чтобы был установлен долгосрочный мир на приемлемых для Армении условиях.