«Այն, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան չէին մարսելու տարածաշրջանում իրենց հավակնությունների արգելակումը, պարզ էր». Տիգրան Աբրահամյան
Չորեքշաբթի, 12 հունվարի, 2022 թ., 09:54
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը․ «ՀՀ արևելյան սահմանին առկա իրադրության և դրա մասշտաբների հնարավոր ընդլայնման հավանականությունը կհստակեցվի, եթե հայտնի դառնա, թե Ադրբեջանը սահմանագծի տարբեր հատվածներում ինչպիսի նախապատատրաստական աշխատանքներ է իրականացնում, արդյո՞ք առկա է զորքերի տեղաշարժ և զինտեխնիկայի կուտակումներ։
Պաշտպանության նախարարությունն այսօր առավոտյան հաստատեց մեր երրորդ զինծառայողի զոհվելու փաստը՝ տեղեկացնելով, որ ունենք նաև 2 վիրավոր։
Այն, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան չէին մարսելու եվրասիական տարածաշրջանում իրենց հավակնությունների արգելակումը, պարզ էր։ Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները, իրավիճակի հանգուցալուծմանը ՀԱՊԿ ակտիվ դերակատարությունը տարածաշրջանում որոշակի խմբագրումներ մտցրեցին առկա իրողություններում։
Հայաստանի իշխանությունների կեցվածքը, պարտվողական դիրքն ու զիջելու պատրաստակամությունը մեր երկիրը ռեգիոնում թույլ օղակ է դարձրել և արդյունքում նույնիսկ մեզ չվերաբերող հարցերի հանգուցալուծման պայմաններում Հայաստանը մշտապես տուժողի կարգավիճակում է։
Նիկոլ Փաշինյանը պարտության, նվաստացման և ստորացման խորհրդանիշ է, ում ներկայությունը ներկայիս կարգավիճակում նորանոր պարտություններ է բերելու»։

Тигран Абрамян: То, что Азербайджан и Турция не переварили бы торможение своих притязаний в Евразийском регионе, было очевидно
Среда, 12 Января, 2022 года, 09:54
Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «Ситуация на восточной границе Армении и вероятность возможного расширения ее масштабов прояснится, если станет известно, какие подготовительные работы на разных участках проводит Азербайджан: наблюдается ли передвижение войск или скопление техники?
Минобороны Армении сегодня утром подтвердило факт гибели нашего третьего военнослужащего, сообщив также о двух раненых.
То, что Азербайджан и Турция не переварили бы торможение своих притязаний в Евразийском регионе, было очевидно изначально. События, происходящие в Казахстане, активная роль ОДКБ в урегулировании ситуации внесли некоторые правки в существующие реалии в регионе.
Пораженческая позиция властей Армении и ее готовность уступить наши интересы, превратили нашу страну в слабое звено - и в результате, даже при решении вопросов, не относящихся к нам, Армения всегда страдает.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян – символ поражения, и его присутствие в таком статусе принесет все новые и новые поражения»,- написал он.