«Հայաստանի կառավարության համար Թուրքիան այլևս թշնամի չէ». Նաիրի Հոխիկյան
Լրագրող Նաիրի Հոխիկյանն իր էջում գրում է. «Հայաստանի կառավարության համար Թուրքիան այլևս թշնամի չէ։ Պաշտոնապես հանեցին նաև թուրքական ապրանքը Հայաստան բերելու արգելքը։ Բնական է․ չէ՞ որ դա էլ մտնում է 2019-ի հունվարյան պայմանավորվածության մեջ՝ Շուշին հանձնելուց հետո 2 տարվա ընթացքում Թուրքիայի սահմանները բացել, 5 մլրդ դոլար թուրքական ներդրում բերել, ռուսական զորքը հանել և հայ-թուրքական միասնական կոոպերացիաներ ստեղծել։ Թուրքական փափուկ ներխուժում։
Սցենարը ճիշտ ժամանակագրական հերթականությամբ իրագործվում է, բայց միշտ չէ, որ բեմադրողները կարողանում են մինչև ճանապարհի վերջ հասնել։ Չեն հասնում, սցենարն էլ փոխվում է և գնում այլ ուղղությամբ։

Наири Охикян: Турция – больше не враг армянского правительства
Журналист Наири Охикян на своей странице в Facebook пишет: «Турция – больше не враг армянского правительства. Официально снят запрет на ввоз турецких товаров в Армению. Это естественно․ В конце концов, это также часть январского соглашения 2019 года: открыть границы Турции в течение 2 лет после сдачи Шуши, привлечь 5 миллиардов долларов турецких инвестиций, вывести российскую армию и создать совместные армяно-турецкие кооперации. Мягкое вторжение Турции.
Сценарий выполняется в правильном хронологическом порядке, но режиссерам не всегда удается дойти до конца. Они не доходят, а сценарий меняется и идет в другом направлении.