«Հրավիրել են սեղանի շուրջ՝ զրուցելու և մի քանի տասնյակ մարդկանցով հարձակվել»․ Սեյրան Օհանյան
«Երեկ ԱԺ-ում տեղի է ունեցել խմբակային հերթական խուլիգանությունը և հերթական անգամ՝ խորհրդարանական մեծամասնության պատգամավորների նախաձեռնությամբ ու մասնակցությամբ»,- այսօր՝ ԱԺ նիստի մեկնարկին, հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
«Փորձել են երեք հոգու հետ հաշիվ պարզել և այդ ամենը տմարդի ճղճիմ ձևով․ հրավիրել են սեղանի շուրջ զրուցելու և մի քանի տասնյակ մարդկանցով հարձակվել»,- նշեց նա։
«Միջադեպի ժամանակ իրեն կրավորական է պահել այս շենքում իբր անվտագություն ապահովող ՊՊԾ-ն։ Սա հուշում է, որ խուլիգանությունը հերթական անգամ եղել է ծրագրված և այլ շենքից հրահանգված»,- նկատեց Օհանյանը։

Сейран Оганян: Пригласили поговорить за столом и напали группой из нескольких десятков человек
«Вчера в Национальном Собрании произошло очередное групповое хулиганство и в очередной раз по инициативе и участию депутатов парламентского большинства»,- заявил сегодня на заседании НС глава фракции «Айастан» Сейран Оганян.
«Они пытались свести счеты с тремя людьми и все это в тривиальном виде. Пригласили поговорить за столом и напали группой из нескольких десятков человек»,- сказал он.
«Во время инцидента проявили беузчастность сотрудники Службы государственной охраны. Это говорит о том, что хулиганство в очередной раз было спланировано»,- отметил Оганян.