«Իշխանափոխությունից հետո լավացել են Ալեն Սիմոնյանի ընտանիքի ու նրա շրջապատի գործերը»․ Արեգնազ Մանուկյան
Երեքշաբթի, 07 դեկտեմբերի, 2021 թ., 12:00
«Մի ժամանակ Ալեն Սիմոնյանը, նրա և ձեր առաջնորդը խոսում էիք պաշտոնյաների բարեկամների հաջողված բիզնեսների մասին ու հայտարարում, որ նարնք պետական միջոցներ են յուրացնում, պետական տենդերներ են հաղթում, մի խոսքով՝ թալանում են, դրա համար էլ հասրտանում են»,- այսօր ԱԺ ամբիոնից դիմելով ԱԺ իշխանական թևին, ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը։
«2018-ի իշխանափոխությունից անցել է երեք տարի և ձեր ասածները հաստատող որևէ կոռուպցիոն դեպք չեք բացահայտել։ Դա նշանակում է, որ կամ նախկինում ստել եք կոռուպցիայի թեմայով և փորձել այսպես ասած աչոկներ հավաքել, կա՛մ չեք ստել, պարզապես դուք եք հիմա նույն գործով զբաղվում»,- նշեց նա։
«Ի դեպ, իշխանափոխությունից հետո լավացել են Ալեն Սիմոնյանի ընտանիքի ու նրա շրջապատի գործերը։ Նրա եղբայրը 2020-ի հուլիսին «Եվրոասֆալտ» ընկերությունում տնօրեն է դարձել և դրանից հետո այդ կազմակերպությունը «երջանիկ պատահականությամբ» սկսել է ասֆալտի տենդերներ շահել և պետբյուջեի հաշվին հարստանալ»,- հավելեց Մանուկյանը։

Арегназ Манукян: После революции дела семьи Алена Симоняна и его окружения улучшились
«Когда-то Ален Симонян, его и ваш лидер говорили об успешных бизнесах родственников чиновников и заявляли, что они присваивают государственные средства, побеждают в государственных тендерах, одним словом, грабят, поэтому и богатеют»,- об этом сегодня с трибуны НС заявила депутат фракции «Айастан» Арегназ Манукян, обращаясь к правящей партии НС.
«После революции 2018 года прошло три года, вы не выявили ни одного дела о коррупции, подтверждающего то, что вы сказали. Это означает, что вы либо раньше лгали о коррупции и пытались собрать так называемые «очки», либо не лгали – вы просто делаете то же самое сейчас»,- отметила депутат.
«Кстати, после революции дела семьи Алена Симоняна и его окружения улучшились. Его брат стал директором компании «Евроасфальт» в июле 2020 года. После этого компания по «счастливой случайности» начала выигрывать тендеры на асфальт и обогащаться за счет государственного бюджета»,- добавила Манукян.