Ովքեր կոալիցիա կկազմեն Արարատում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արարատի մարզի Արարատի շրջանում ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներով, մասնակից 5 ուժերից ոչ մեկը 50+1 չի ստացել։ Ուստի քննարկվում է հնարավոր կոալիցիաների հարցը։ Ամենահավանականը ՔՊ-ի եւ Փաշինյանի դրածո Արսեն Հակոբյանի միանալն է, որն առաջադրվել է Արման Բաբաջանյանի կուսակցության ցուցակով։ ՔՊ-ն ստացել է 38.79 տոկոս, Հակոբյանը՝ 13.82։
Հակոբյանը հին ՀՀՇ-ական է, ապա ՀԱԿ-ից է առաջադրվել համայնքապետ։ Դեռ այդ ժամանակներից Փաշինյանի հետ մտերմացել է, Փաշինյանն անգամ որոշել է նրան Արարատի համայնքապետի ԺՊ նշանակել, սակայն մարզպետն առաջ է մղել իր խորհրդականի հորը՝ Ասլան Ավետիսյանին, որը նաև ՔՊ-ի թեկնածուն դարձավ։
Արսեն Հակոբյանն Արարատում հայտնի է «Բարի Արսեն» մականունով, որը նա վաստակել է տարիներ առաջ մարզում հայտնի օրենքով գող Չոմբեի հետ իրեն պատկանող բարում ունեցած միջադեպից հետո, որից հետո Հակոբյանը բանտում հայտնվեց։
Մյուս մասնակիցը՝ «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունը՝ գործող քաղաքապետ Հայկ Հայկյանի գլխավորությամբ, ստացել է 32,29% և կդառնա ընդդիմություն։ Անցողիկ շեմը հաղթահարել են նաև «Ապրելու երկիր» և «Կայունություն» կուսակցությունները, վերջինը՝ նախկին ՀՀԿ-ական Ֆիրդուս Զաքարյանի գլխավորությամբ»:

«Грапарак»: Какие партии сформируют коалиции в Арарате?
Газета «Грапарак» пишет: «По итогам выборов в ОМС в Араратском районе Араратской области ни одна из 5 участвующих сил не получила 50+1. Поэтому обсуждается вопрос о возможных коалициях. Наиболее вероятным является присоединение «Гражданского договора» и ставленника Пашиняна Арсена Акопяна, который был выдвинут партийным списком Армана Бабаджаняна. ГД получил 38.79%, Акопян – 13.82%.
Акопян - давний член Армянского общенационального движения, позже был выдвинут на должность главы общины от АНК. Еще с тех времен он сблизился с Пашиняном. Пашинян даже решил назначить его врио главы общины Арарата, однако губернатор выдвинул вперед отца своего советника Аслана Аветисяна, который стал также кандидатом от ГД.
Другой участник выборов – партия «Моя могучая община» во главе с действующим мэром Айком Айкяном, набрав 32,29%, станет оппозицией. Проходной барьер на выборах прошли также партии «Страна для жизни» и «Стабильность».