«Հուսով եմ, որ այս թեմայով պարզաբանումներ դեռ կլինեն». Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը. «Հայաստանում պաշտոնապես ոչինչ չհայտարարվեց 10 ռազմագերիների վերադարձի առնչությամբ տեղի ունեցած բանակցությունների մասին։
Այս հարցադրումն առաջանում է, որովհետև Ադրբեջանից պնդում են, որ ՀՀ-ն իրենց է հանձնել ականապատ դաշտերի այն քարտեզները, որոնք մինչև այժմ չէր հանձնվել Ադրբեջանին։
Եթե չեմ սխալվում, ապա մինչև վերջերս, ՀՀ-ն հասցրել էր Ադրբեջանին հանձնել 3 շրջանների ականապատ դաշտերի քարտեզները։
Հայաստանի լռության, իսկ Ադրբեջանի հավաստիացումների պայմաններում ստացվում է, որ թշնամուն է հանձնվել բոլոր այն շրջանների ականապատ դաշտերի քարտեզները, որոնք մինչև այժմ պաշտոնական Երևանը հրաժարվում էր հանձնել։ Հուսով եմ, որ այս թեմայով պարզաբանումներ դեռ կլինեն»։

Тигран Абрамян: Надеюсь, по этой теме будут представлены разъяснения
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «Официально в Армении ничего не сообщалось о переговорах по возвращению 10 военнопленных.
Этот вопрос возникает из-за того, что Азербайджан утверждает, что Армения передала им карты минных полей, которые до сих пор не были переданы Азербайджану.
Если не ошибаюсь, до недавнего времени Армения успела передать Азербайджану карты минных полей трех районов.
В условиях молчания Армении и заверений Азербайджана получается, что противнику переданы карты минных полей тех районов, которые до сих пор официальный Ереван отказывался передавать. Надеюсь, по этой теме будут представлены разъяснения».