«Հասկանում եմ տեսակետը, թե ավելի լավ է ընտրությունները կեղծվեին, բայց անվտանգության ավելի բարձր մակարդակ ունենայինք». Փաշինյան
Երկուշաբթի, 06 դեկտեմբերի, 2021 թ., 09:48
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան. «Որքան էլ ակնհայտ է, որ մեր օրակարգի առաջնահերթությունները կապված են արտաքին մարտահրավերների հետ, այնուամենայնիվ, պիտի արձանագրեմ, որ ՏԻՄ ընտրությունների այս որակը, երբ քաղաքացին Տեր է և Որոշող, մեր վաղեմի երազանքն է՝ ի կատար ածված:
Գիտեմ և հասկանում եմ տեսակետը, թե ավելի լավ է ընտրությունները կեղծվեին, բայց անվտանգության ավելի բարձր մակարդակ ունենայինք, բայց իմ համոզմունքը եղել է, կա և կլինի, որ հենց ընտրությունների կեղծման երկարամյա պրակտիկան է քայքայել 90-ականների սկզբին ձևավորվող պետական դիմակայունության համակարգը և շղթայական ռեակցիաներով հանգեցնել անվտանգային աղետների:

Никол Пашинян: Я знаю и понимаю мнение, что лучше уж сфальсифицировать выборы, но обеспечить более высокий уровень безопасности
Понедельник, 06 Декабря, 2021 года, 09:48
Каким бы очевидным ни было то, что приоритеты нашей повестки связаны с внешними вызовами, я, тем не менее, должен заявить, что такое качество выборов в органы местного самоуправления, когда гражданин является Хозяином и Решающим, является исполнением нашей давней мечты. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Я знаю и понимаю мнение, что лучше уж сфальсифицировать выборы, но обеспечить более высокий уровень безопасности. Но моим убеждением было, есть и будет то, что именно давняя практика фальсификации выборов разрушила сформировавшуюся в начале 90-х годов государственную систему сопротивления и цепной реакцией привела к катастрофе в сфере безопасности. Государственность и государственные институты: это должно быть гарантией нашего будущего»,- написал премьер.