«36 խոշորացված համայնքից ՔՊ-ն կարող է համայնքապետ ունենալ 15-ում». Ի. Սաղաթելյան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի գրառումը. «Դեկտեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքում 36 խոշորացված համայնքից ՔՊ-ն կարող է համայնքապետ ունենալ 15-ում՝ (Վաղարշապատ, Արտաշատ, Մեծամոր, Արմավիր, Բաղրամյան, Աշտարակ, Մարտունի, Սպիտակ, Ծաղկաձոր, Հրազդան, Աշոցք, Ջերմուկ, Գառնի, Խոյ, Փամբակ)։
Մյուս 21 համայնքում (Մասիս, Ապարան, Գավառ, Վարդենիս, Վանաձոր, Նաիրի, Նոր Հաճն, Աբովյան, Ամասիա, Ախուրյան, Եղեգնաձոր, Վայք, Նոյեմբերյան, Փարաքար, Վեդի, Արարատ, Արաքս, Թումանյան, Սևան, Թալին, Արթիկ) ընդդիմադիր և ոչ իշխանական ուժերը միայնակ կամ կոալիցիաներ կազմելով կարող են ձևավորել տեղական իշխանություն։
Հիշեցնենք՝ Ախուրյան համայնքի երկու ընդդիմադիր ուժերն արդեն հանդես են եկել տեղական իշխանությունը համատեղ ձևավորելու մասին հայտարարությամբ»։

Ишхан Сагателян: По итогам выборов в ОМС из 36 укрупненных общин ГД может иметь своих глав общин только в 15
Понедельник, 06 Декабря, 2021 года, 09:36
Депутат фракции «Айастан» Ишхан Сагателян на своей странице в Facebook пишет: «По итогам состоявшихся 5 декабря выборов в ОМС из 36 укрупненных общин «Гражданский договор» может иметь своих глав общин только в 15 (Вагаршапат, Арташат, Мецамор, Армавир, Баграмян, Аштарак, Мартуни, Спитак, Цахкадзор, Раздан, Ашоцк, Джермук, Гарни, Хой, Памбак).
В оставшейся 21 общине (Масис, Апаран, Гавар, Варденис, Ванадзор, Наири, Нор-Ачн, Абовян, Амасия, Ахурян, Ехегнадзор, Вайк, Ноемберян, Паракар, Веди, Арарат, Аракс, Туманян, Севан, Талин, Артик) оппозиционные и непровластные силы могут сформировать местную власть самостоятельно или путем формирования коалиций. Напомним, что в общине Ахурян две оппозиционные силы уже выступили с заявлением о совместном формировании местной власти».