«Հայաստանում շատ լավ գիտեն՝ որ նահանգների, որ սենատորներն են մեզ համար խնդրահարույց և նրանց հետ աշխատանք չի տարվում». Ս. Սարգսյան
Չորեքշաբթի, 01 դեկտեմբերի, 2021 թ., 11:42
Միջազգայանգետ Սուրեն Սարգսյանի գրառումը. «Վերջին օրերին հետևում եմ, թե ինչ լուրջ պայքար են տանում հայկական լոբբիստները Վաշինգտոնում՝ 907-րդ բանաձևը վերակենդանացնելու համար:
Ինչպես գիտեք, այդ բանաձևով արգելվում է Ադրբեջանին ամերիկյան օգնության տրամադրումը: Ամենից վատն այն է, որ թուրք-ադրբեջանական տանդեմի լոբբիստների և դեսպանատների, ինչպես նաև միլիոնավոր դոլարների դեմ հայկական լոբբիստները պայքարում են Հայաստանի կառավարության և դեսպանատան կողմից զրոյական աջակցությամբ:
Դա այն դեպքում, երբ Հայաստանում շատ լավ գիտեն, թե որ նահանգների, որ սենատորներն են մեզ համար խնդրահարույց և նրանց հետ աշխատանք չի տարվում:
Մեծ հաշվով այս պայքարը Հայաստանի անվտանգության համար է և Հայաստանի իշխանության և դեսպանության բացակայությունը ցավալի է»:

Сурен Саркисян: В Армении очень хорошо осведомлены о том, сенаторы каких штатов для нас проблематичны
Среда, 01 Декабря, 2021 года, 11:42
Международник Сурен Саркисян на своей странице в Facebook пишет: «В последние дни я слежу за серьезной борьбой армянских лоббистов в Вашингтоне за возрождение резолюции 907.
Как известно, эта резолюция запрещает оказание американской помощи Азербайджану. Что еще хуже, армянские лоббисты борются против лоббистов и посольств турецко-азербайджанского тандема, а также против миллионов долларов при нулевой поддержке посольства и правительства Армении.
Это в том случае, когда в Армении очень хорошо осведомлены о том, сенаторы каких штатов для нас проблематичны и с ними не ведется работа.
По большому счету, эта борьба ведется за безопасность Армении и безучастность армянских властей и посольства прискорбно».