Ուշագրավ իրավիճակ Դավիթ Տոնոյանի կալանքի երկարացնելու մասով դատաքննության ժամանակ․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Դավիթ Տոնոյանի կալանքը ևս երկու ամսով երկարացնելու մասով դատաքննության ժամանակ դատարանում ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել: Թերթը տեղեկացավ, որ Տոնոյանի կալանքի ժամկետը լրանում էր նոյեմբերի 29-ին, և դատարանն այդ օրը պետք է քններ և որոշեր՝ ԱԱԾ-ի միջնորդած կալանքը երկու ամսով երկարաձգում է, թե ազատ է արձակում: Դատարանը, սակայն, կասկածելի կերպով Տոնոյանի կալանքի հարցը քննեց նոյեմբերի 24-ին, որից հետո՝ 25-ին, և շարունակեց 26-ին, ապա գնաց որոշում կայացնելու: Մեզ հասած լուրերի համաձայն՝ Տոնոյանի հարազատները 26-ին սպասել են որոշման, սակայն որոշումը այդպես էլ չի կայացվել:
Դատական համակարգից լուրեր են հասցրել հարազատներին, որ Տոնոյանի կալանքի երկարացման հարցը պարզ կլինի վարչապետի՝ Սոչի այցի ավարտից հետո: Արդյունքում վարչապետի՝ Հայաստան վերադառնալուց հետո՝ նոյեմբերի 27-ին, զարմանալի զուգադիպությամբ դատարանը վճռեց Դավիթ Տոոյանին ևս երկու ամիս թողնել կալանքի տակ»:

«Жоговурд»: Примечательная ситуация вокруг продления срока ареста Давида Тонояна
Газета «Жоговурд» пишет: «В ходе рассмотрения вопроса о продлении срока ареста Давида Тонояна еще на два месяца в суде сложилась замечательная ситуация. Как стало известно газете, срок ареста Тонояна истекал 29 ноября, суд должен был рассмотреть этот вопрос и решить, продлевать ли срок ареста на два месяца или освободить его. Суд, однако, подозрительным образом рассмотрел вопрос продления срока ареста Тонояна 24 ноября, после чего 25-го, а затем 26-го, а затем удалился для принятия решения. Согласно дошедшим до нас сведениям, родственники Тонояна ждали решения 26-го числа, но решение так и не было принято.
Родственникам сообщили, что вопрос о продлении срока ареста Тонояна станет ясен после завершения визита премьер-министра в Сочи. В результате после того, как премьер-министр вернулся в Армению 27 ноября, суд по удивительному совпадению решил оставить Давида Тонояна арестом еще на два месяца».