Պուտինը Միշելին ներկայացրել է Փաշինյան-Ալիև հանդիպման քննարկման թեման
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին տեղեկացրել է Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ համաձայնագրերի դրույթների իրականացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։ «Շառլ Միշելի խնդրանքով Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցով 2020թ. նոյեմբերի 9-ին և 2021թ. հունվարի 11-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին։ Մասնավորապես, խաղաղ կյանքի հաստատման, Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման մասին է Պուտինը խոսել»,– նշված է Կրեմլի հաղորդագրության մեջ»։
Նշվում է, որ այս հարցերը կքննարկվեմ նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների ու Հայաստանի վարչապետի միջև կայանալիք հանդիպմանը։
Ավելի վաղ Պուտինն ու Միշելը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են միջազգային մի շարք հրատապ խնդիրներ։

Путин и Мишель обсудили ситуацию в Нагорном Карабахе, Афганистане и Ливии
Президент России Владимир Путин информировал председателя Европейского совета Шарля Мишеля о предпринимаемых шагах по реализации положений трехсторонних договоренностей по Нагорному Карабаху, сообщает пресс-служба Кремля."Владимир Путин информировал о предпринимаемых шагах по реализации положений трехсторонних договоренностей по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, включая налаживание мирной жизни, восстановление экономических и транспортных связей на Южном Кавказе", - говорится в сообщении.
Отмечается, что именно эти вопросы планируется рассмотреть на встрече президентов России и Азербайджана и премьер-министра Армении 26 ноября в Сочи.