«Թշնամու սանձարձակ պահվածքը հուշում է, որ առաջիկայում անվտանգային սպառնալիքները շարունակելու են կտրուկ աճել». Տ․ Աբրահամյան
Երկուշաբթի, 15 նոյեմբերի, 2021 թ., 09:48
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը․ «Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի՝ ադրբեջանցիների հետ շփման գծում տեղի ունեցող տեղաշարժերը, թշնամու ամրացումը, ինչպես նաև՝ սանձարձակ պահվածքը հուշում է, որ առաջիկայում եղած անվտանգային սպառնալիքները շարունակելու են կտրուկ աճել։
Աշխարհագրական դիրքը, բարձրադիր հատվածներում տեղակայված մարտական հենակետերը, խստաշունչ եղանակային պայմանները, ամրաշինական ոչ ամբողջական աշխատանքները, թիկունքային ոչ բավարար ապահովումն առավել բարդացնում են սահմանին կանգնած մեր զինծառայողների խնդիրը։
Բանակին՝ ներքին և արտաքին թուրքի հասցրած հարվածների պայմաններում, իսկական տղամարդիկ, հայրենիքն ամեն ինչից վեր համարող անձինք առաջնագծում են։
Պետք է ամեն գնով աջակցենք մեր զինծառայողներին, իսկ մեր բանակին այսպիսի վիճակի հասցնողները դեռ պատասխան են տալու»։

Тигран Абрамян: Развязное поведение врага подсказывает, что угрозы безопасности в ближайшем будущем будут продолжать расти
Понедельник, 15 Ноября, 2021 года, 09:48
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «Перемещения на линии соприкосновения с азербайджанцами в Гегаркунике, Вайоц Дзоре и Сюнике, укрепление врага, а также развязное поведение подсказывают, что угрозы безопасности в ближайшем будущем будут продолжать резко расти.
Географическое положение, расположенные на возвышенностях боевые опорные пункты, суровые погодные условия, незавершенные фортификационные работы, недостаточное беспечение тыла еще больше усложняют задачу нашим военнослужащих на границе.
В условиях внутренних и внешних ударов, нанесенных армии азербайджанцами, на передовой находятся находятся настоящие мужчины, люди, для которых родина превыше всего.
Мы должны поддерживать наших военнослужащих любой ценой, а те, кто довел нашу армию до такого состояния, еще ответят за это».