«Պատրաստ եմ հենց վաղն էլ վայր դնել մանդատս». Թագուհի Թովմասյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ կցելով տեսանյութ. «Պատրաստ եմ հենց վաղն էլ վայր դնել պատգամավորական մանդատս։
Խորհրդարանական գործունեությանս առաջին օրերից այս հարցում ունեցել եմ հստակ դիրքորոշում. կա՛մ մանդատը պետք է ծառայի երկրի պետական շահի սպասարկմանը, կա՛մ իմաստ չկա այն պահելու:
Այսօր, երբ չեմ կարողանում ինձ վստահված մանդատով հայրենիքիս սահմանների պաշտպանության հարցում օգտակար լինել, երբ հայրենիքիս սպառնացող վտանգները չեմ կարողանում չեզոքացնել այդ մանդատով, ու շարունակապես փոքրանում է մեր երկիրը, ամեն պահ պատրաստ եմ վայր դնել այն:
Բայց նույնիսկ այս պարագայում այդ ուղղությամբ իմ կողմից գործադրվող ջանքերը նշված խնդիրների լուծման գործում չեն պակասի. հետևողական եմ լինելու, ինչպես եղել եմ անցնող 3 տարիներին»:

Тагуи Товмасян: Прямо завтра я готова сложить свой депутатский мандат
Депутат от фракции НС «Честь имею» Тагуи Товмасян разместила на своей странице в Facebook видео, сделав к нему следующую запись: «Прямо завтра я готова сложить свой депутатский мандат.
С первых дней своей парламентской деятельности у меня была четкая позиция по этому вопросу: либо мандат должен служить государственным интересам страны, либо нет смысла его держать.
Сегодня, когда я не могу быть полезной в защите границ моей родины с вверенным мне мандатом, когда я не могу нейтрализовать угрозы моей родине с помощью этого мандата, а наша страна постоянно уменьшается, я готов в любой момент сложить мандат.
Но даже в этом случае прилагаемые мною усилия в этом направлении для решения указанных проблем не уменьшатся. Я буду последовательной, как была эти последние 3 года».