Տիգրան Արզաքանցյանին մեղադրանք է առաջադրվել
«Ալյանս» կուսակցության բարձրագույն խորհրդի նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանին մեղադրանք է առաջադրվել կեղծ փաստաթղթեր օգտագործելու համար:
Այս մասին տեղեկանում ենք «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից։
Ըստ առաջադրված մեղադրանքի՝ Տիգրան Արզաքանցյանը 2021 թվականի մայիսի 25-ին Դավթաշեն վարչական շրջանում գտնվող ՀՀ ՈՍ անձնագրային և վիզաների վարչություն է ներկայացրել իրավունք վերապահող, կեղծ փաստաթուղթ հանդիսացող թիվ 009105 տեղեկանքն այն մասին, որ ինքը Մոսկվայի տեղեկատվատեխնոլոգիական համալսարան-Մոսկվայի ճարտարապետաշինարարական ինստիտուտում ուսումնառել է 24.02.2018 թվականից մինչև 14.06.2019 թվականն ընկած ժամանակահատվածում՝ այդ կերպ օգտագործելով կեղծ փաստաթուղթ: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը։ Տիգրան Արզաքանցյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։

Тиграну Арзаканцяну предъявлено обвинение
Председателю высшего совета партии «Альянс» Тиграну Арзаканцяну предъявлено обвинение в подделке документов. Об этом сообщается на сайте судебной информации datalex.am.
Согласно обвинению, 25 мая 2021 года он представил в паспортно-визовое управление полиции РА фальшивую справку 009105, о том, что Арзаканцян Тигран Гришаевич учился в московском информационно-технологическом университете - Московском архитектурно-строительном институте в период с 24.02.2018 по 14.06.2019 гг.
Ему предъявлено обвинение по признакам части 1 статьи 325 УК Армении. Мерой пресечения в его отношении избрана подписка о невыезде.