Իլոն Մասքը դարձել է համաշխարհային պատմության ամենահարուստ մարդը
Tesla-ի և SpaceX-ի հիմնադիր Իլոն Մասքը դարձել է համաշխարհային պատմության ամենահարուստ մարդը։ Այս մասին հայտնում է Forbes-ը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մասքի կարողությունն աճել է 36,2 միլիարդ դոլարով՝ Tesla-ի բաժնետոմսերի գնի բարձրացման շնորհիվ։ Ընկերության ընդհանուր շուկայական կապիտալացումը նույնպես հասել է պատմական առավելագույնին՝ ավելի քան մեկ տրիլիոն դոլար՝ եռամսյակային շահույթի հրապարակումից հետո, որը երրորդ անգամ անընդմեջ գրանցեց ռեկորդային շահույթ 3 ամսվա ընթացքում:
Այժմ նրա ակտիվները կազմում են 271,3 միլիարդ դոլար։ Վարկանիշի երկրորդ հորիզոնականն զբաղեցնում է Amazon-ի ղեկավար Ջեֆ Բեզոսը (194,1 մլրդ դոլար), եռյակը եզրափակում է LVMH ընկերությունների ֆրանսիական խմբի գործադիր տնօրեն Բեռնար Առնոն (187,5 մլրդ)։
Մինչ այս Բեզոսը համարվում էր պատմության ամենահարուստ մարդը, երբ նրա կարողությունը հասնում էր 212 միլիարդ դոլարի։

Илон Маск стал самым богатым человеком в мировой истории
Основатель компаний Tesla и SpaceX Илон Маск стал самым богатым человеком в мировой истории. Об этом сообщает Forbes.
Ранее сообщалось, что состояние Маска увеличилось на 36,2 миллиарда долларов вследствие подорожания акции Tesla. Общая рыночная капитализация компании также достигла рекорда и превысила триллион долларов после публикации квартальной отчетности, в которой в третий раз подряд была указана рекордная прибыль за три месяца.
Сейчас его активы насчитывают 271,3 миллиарда долларов. Вторую строчку рейтинга занимает глава Amazon Джефф Безос (194.1 миллиарда долларов), замыкает тройку генеральный директор французской группы компаний LVMH Бернар Арно (187.5 миллиарда).
До этого статус самого богатого человека в истории удерживал Безос, когда его богатство достигло отметки в 212 миллиардов долларов.