«Տեղյակ եմ, որ այսօր Ձեր ծննդյան օրն է․ ինքներդ Ձեզ նվեր արեք և ինքնաբացարկ հայտնեք»․ Կոչուբաև
«Ես ուզում եմ հիմնավորել իմ ինքնաբացարկ հայտնելու միջնորդությունը և երկու խնդիր եմ դնում Ձեր առջև»,- Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստի ժամանակ՝ դիմելով դատարանին, ասաց Գևորգյանի փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
«Դուք չեք կարող քննել այս քրեական գործն իմ մասնակցությամբ, որովհետև ես և Դուք դատավարական տարբեր կողմերում ենք գտնվում»,- նշեց նա։
«Այս դատավարությունը՝ թե՛ դրական, և թե՛ բացասական առումով, կարող եք օգտագործել իմ վրա ազդեցություն գործածելու համար, կամ ի նպաստ Ձեզ՝ ցուցմունքներ տալու, կամ ի վնաս Ձեզ՝ որոշակի ցուցմունքներ չտալու առումով»,- հիմնավորելով ինքնաբացարկ ներկայացնելու պատճառները, ասաց փաստաբանը։
Կոչուբաևը հավելեց՝ տեղեկացված է, որ այսօր Աննա Դանիբեկյանի ծննդյան օրն է․ «Ես խնդրում եմ՝ ինքներդ Ձեզ նվեր արեք և Ձեզ բացարկ եմ ներկայացնում, և միջնորդում եմ, որպեսզի Դուք ինքնաբացարկ հայտնեք»,- ասաց նա։

Александр Кочубаев Анне Данибекян: Сделайте себе подарок и возьмите самоотвод
В суде общей юрисдикции Еревана сегодня продолжается заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна.
«Я хочу обосновать свое ходатайство о самоотводе и ставлю перед вами две задачи»,- заявил сегодня на заседании суда адвокат Геворкяна Александр Кочубаев.
«Вы не можете рассматривать это уголовное дело с моим участием, потому что я и вы находимся по разные процессуальные стороны»,- сказал он.
«Вы можете использовать этот процесс, как в плане оказания положительного или отрицательного влияния на меня, или в плане дачи показаний в вашу пользу или в ущерб вам»,- сказал адвокат, обосновывая причины своего ходатайства о самоотводе судьи Анны Данибекян.
Кочубаев добавил, что ему сообщили, что сегодня день рождения Анны Данибекян. «Прошу вас сделать себе подарок. Я представляю ходатайство о самоотводе и посредничаю, чтобы вы взяли самоотвод»,- сказал он.