Կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք՝ Արցախում
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է․ «Հոկտեմբերի 18-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 31 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում 2 երեխա:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 90 վարակակիր: Բժիշկները 12 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 42-ինը՝ ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում: Վարակակիրներից 28-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 2-ը Մարտակերտ, 1-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14685 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1400-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներն իրականացվում են ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում, «Արևիկ» և շրջանային բուժմիավորումներում»:

Вторник, 19 Октября, 2021 года, 11:36
18 октября было проведено 142 лабораторных обследований, методом ПЦР, в результате которых в Арцахе выявлено 31 новых случев заболевания коронавирусом в том числе дети. В настоящее время 90 больных получают стационарное лечение от коронавирусной инфекцей. 28 из инфицированных жители города Степанакерт, 2 из Мартакертского района, 1 из Аскеранского района.
Врачи оценивают состояние здоровья 12-и пациентов как крайне тяжелое, 42 тяжелое, а пациенты с лёгкой формой получают амбулаторное лечение. С целью выявления коронавируса в 2021 году было обследовано 14685 граждан, у 1400 из них выявлен положительный результат.
Защищите ваше здоровье и здоровье ваших родных! Прививки от коронавирусной болезни (COVID-19) проводятся в поликлиническом отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр», в медобъединение «Аревик», и в региональных медицинских объединениях.