«Ինչո՞վ եք զբաղված, ոստիկանության համազգեստ փոխելո՞վ»․ Տիգրան Աբրահամյան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Սեպտեմբերի 14-ին գրություն էի ուղղել ՀՀ ոստիկանապետին՝ տեղեկացնելով, որ ԱԺ-ում քաղաքացիների ընդունելության ժամանակ, մեր քաղաքացիներից մեկը տեղեկացրել է իր և իր ընտանիքի անդամների նկատմամբ իրականացրած բռնության և ճնշումների մասին։
Ակնկալում էի, որ ոստիկանությունը մանրամասն կստուգի տեղեկությունները և համապատասխան ընթացակարգերի հիման վրա միջոցառումներ կիրականացնի։
Միաժամանակ նշել էի, որ գրությանս ընթացքի և արդյունքների մասին տեղեկացնեն նաև ինձ։
Գրությունիցս 23 օր է անցել՝ ոչ միայն խախտվել է պատգամավորին պատասխանելու ընթացակարգային ժամանակը, այլ ինձ դիմած քաղաքացու ընտանիքի անդամը տեղեկացրել է, որ ոստիկանությունից իրենց չեն արձագանքել, ավելին՝ պնդում է, որ այս ընթացքում նաև այլ խնդիրներ են ունեցել։
Հիմա հարց ոստիկանապետին. ինչո՞վ եք զբաղված՝ ոստիկանության համազգեստ փոխելո՞վ, ծառայության իմիտացիայո՞վ, թե՞ հայրենիքը պարտության տանողի քմահաճույքներով։

Тигран Абрамян: Теперь вопрос начальнику полиции – чем вы заняты?
«14 сентября я направил письмо начальнику полиции РА, сообщив, что во время приема граждан в НС один из наших граждан сообщил о применении в отношении его и членов его семьи насилия и давлений.
Я ожидал, что полиция детально проверит сведения и осуществит мероприятия на основе соответствующих процедур.
При этом я попросил уведомить меня о ходе и результатах проверки.
Прошло 23 дня. Нарушен не только срок предоставления ответа депутату, но и член семьи обратившегося ко мне гражданина заявил, что из полиции к ним не приходили, более того, говорит, что за это время у них появились и другие проблемы.
Теперь вопрос начальнику полиции: чем вы заняты? Сменой полицейской формы, имитацией службы или капризами лица, приведшего родину к поражению?