«Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը». Անն Իդալգո
Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, որը 2022-ին մասնակցելու է նաև Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններին, շեշտել է, որ Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
Իդալգոն մասնավորապես «Թվիթեր»-ի իր էջում տեղադրել է ֆրանսիացի հայտնի փիլիսոփա, գրող Բեռնար-Անրի Լևիի՝ Le Point-ում հրապարակված «Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը» վերնագրով հոդվածը և գրել. «Միանշանակ համաձայն եմ, Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը»:
Բեռնար-Անրի Լևին իր հոդվածում շեշտել է, որ Ֆրանսիան հարձակման ենթարկված հայկական կողմին աջակցելու համարձակություն պետք է գտնի:

Франция может признать Нагорно-Карабахскую Республику: Анн Идалго
Мэр Парижа Анн Идальго, которая будет баллотироваться на президентских выборах Франции 2022 года, подчеркнула, что Франция может признать Нагорно-Карабахскую Республику.
Как передает «Арменпресс», Анн Идальго на своей странице в Twitter разместила статью известного французского философа, писателя Бернара-Анри Леви под названием «Франция может признать Нагорно-Карабахскую Республику» и написала: «Я однозначно согласна, Франция может признать Нагорно-Карабахскую Республику».
Бернар-Анри Леви в своей статье подчеркнул, что Франция должна найти в себе смелость поддержать подвергшуюся нападению армянскую сторону.