«Ոչինչ, այդ թունելը կառուցում են մեզ համար, կվերցնենք. ես Շուշի կմտնեմ». Սասուն Միքայելյան
«Պարզ է, մենք այսօր հզոր չենք թե՛ բանակով, թե՛ ներքին կայունությամբ, թե՛ տնտեսությամբ, դա քաղաքական խնդիր է, որ լուծում է վարչապետը, բայց ես, որպես ԵԿՄ ղեկավար, պետք է պատրաստ լինեմ պատերազմի»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը՝ հավելելով, որ միշտ էլ պատերազմի վտանգ կա. «Ամեն օր կարող է պատերազմ լինել»:
Դիտարկմանը, որ ընդամենը 8 ամսվա ընթացքում թշնամին դեպի Շուշի տանող թունել է կառուցել, ԵԿՄ ղեկավարը նշել է. «Մենք պետք է կառուցեինք էդ թունելը այս 20 տարվա ընթացքում, բայց ոչինչ, կառուցում են մեզ համար, կվերցնենք: Ես իմ հույսը երբեք չեմ կորցնում, ես Շուշի կմտնեմ»:

Сасун Микаелян: Я никогда не потеряю надежду – я войду в Шуши
«Понятно, что мы сегодня не сильны с точки зрения армии, внутренней стабильности и экономики. Это политический вопрос, который решает премьер-министр, но я, как лидер Союза добровольцев «Еркрапа», должен быть готов к войне», - заявил сегодня в беседе с журналистами лидер «Еркрапа» Сасун Микаелян добавив, что опасность войны существует всегда.
«Война может возобновиться каждый день», - сказал он.
В ответ на замечание, что всего за 8 месяцев противник построил тоннель, ведущий в Шуши, Микаелян отметил: «Этот туннель должны были построить мы за эти 20 лет. Но ничего, они строят его для нас, мы возьмем его. Я никогда не потеряю надежду – я войду в Шуши».