Հայտնաբերվել է անձը, ով սոցցանցում առաջարկել էր 10 000 դոլար՝ քաղաքապետարանի պաշտոնյային վնասելու դիմաց
Ուրբաթ, 10 սեպտեմբերի, 2021 թ., 14:24
Սեպտեմբերի 3-ին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին Երևանի քաղաքապետարանից գրություն էր ստացվել, որ սոցիալական ցանցերից մեկում մի օգտատեր հրապարակայնորեն առաջարկել է 10 000 դոլարի դիմաց վնասել Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնյաներից մեկին՝ կապված նրա ծառայողական պարտականությունների հետ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով ոստիկանները պարզել են սոցիալական ցանցի նշված օգտատիրոջ ինքնությունը, որը սեպտեմբերի 8-ին ներկայացել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն և տվել խոստովանական բացատրություն:

Установлена личность мужчины, пообещавшего в соцсетях за 10 тыс. долларов поколотить сотрудника мэрии
Пятница, 10 Сентября, 2021 года, 14:24
В Центральный отдел управления города Еревана Полиции РА поступило сообщение из мэрии Еревана о том, что пользователь одной из социальных сетей публично предложил нанести телесные повреждения одному из должностных лиц мэрии Еревана за 10 000 долларов США.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий полиция установила личность мужчины, 8 сентября он дал признательные показания.