44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովի ստեղծման փաստաթուղթը պատրաստ է. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Դեռևս հուլիսի 26-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում շուրջ երկու ժամ տևած հանդիպմանը որոշում էր կայացվել, որ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողով պետք է ստեղծվի: Հանձնաժողովի ստեղծման փաստաթուղթն արդեն պատրաստ է, խորհրդարանի իշխանական ֆրակցիայի անդամներն արդեն ստորագրել են դիմումը՝ հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ հանձնաժողովի ստեղծման և բոլոր մնացած հարցերով անձամբ զբաղվում է ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը: Նրա վերահսկողության տակ է գտնվելու հանձնաժողովը, ու իր ղեկավարած հանձնաժողովի անդամներն էլ քննելու են 44-օրյա պատերազմի հանգամանքները»:

«Жоговурд»: Документ о создании комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны готов
Газета «Жоговурд» пишет: «26 июля на продлившемся около двух часов заседании в центральном офисе партии «Гражданский договор» было принято решение о создании комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны. Документ о создании комиссии готов, члены правящей фракции уже подписали заявление о создании комиссии.
По нашей информации, вопросами создания комиссии лично занимается лично председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян.
Комиссия будет под его контролем, а члены возглавляемой им комиссии будут изучатз обстоятельства 44-дневной войны».