Իլոն Մասքը հնարավոր է համարել բիթքոյնով #Tesla էլեկտրոմոբիլների վաճառքը
Էլեկտրոմոբիլներ արտադրող Tesla ամերիկյան ընկերության ղեկավար Իլոն Մասքը հնարավոր է համարել, որ ընկերությունը կարող է կրկին մեքենաներ վաճառել բիթքոյնով, հայտնում է Reuters-ը:
Ելույթ ունենալով B-Word համաժողովում՝ Մասքն ընդգծել է, որ բիթքոյնի արդյունահանման ժամանակ ավելի ու ավելի հաճախ են սկսել օգտագործել վերականգնվող էներգիայի աղբյուրները: Նա հույս ունի, որ այս կրիպտոարժույթի արդյունաբերությունն առնվազն 50%-ով հիմնված է կանաչ էներգիայի վրա:
«Եթե դա իսկապես այդպես է, ապա Tesla-ն, ամենայն հավանականությամբ, կրկին բիթքոյն կընդունի»,-հայտարարել է գործարարը:
Հիշեցնենք՝ մայիսին Մասքը հայտարարել էր, որ Tesla-ն դադարեցնում է բիթքոյնների ընդունումը՝ դրա արդյունահանման ոչ էկոլոգիապես մաքուր մեթոդների պատճառով։
Հունիսի կեսերին Մասքը նշել էր բիթքոյնով Tesla ավտոմեքենաների վաճառքի պայմանները: Այդ ժամանակ նա նույնպիսի պահանջ էր ներկայացրել՝ հայտարարելով, որ կրիպտոարժույթը պետք է էկոլոգիապես ավելի մաքուր դառնա:

Илон Маск допустил продажу электрокаров #Tesla за биткоины
Глава американского производителя электрокаров Tesla Илон Маск допустил, что компания может вновь продавать автомобили за биткоины, передает Reuters.
Выступая на конференции B-Word, Маск подчеркнул, что при добыче биткоинов все чаще стали использовать возобновляемые источники энергии. Он надеется убедиться, что майнинг этой криптовалюты минимум на 50 процентов базируется на зеленой энергетике.
«Если это действительно так, то Tesla, скорее всего, вновь будет принимать биткоины», — заявил предприниматель.
Еще в начале 2021 года Tesla объявила о вложении полутора миллиардов долларов в биткоины. Тогда компания заявила, что начала принимать эту криптовалюту как средство оплаты. Однако уже в мае Маск заявил, что Tesla приостанавливает прием биткоинов из-за неэкологически чистых методов ее добычи.
В середине июня Маск назвал условие для продажи автомобилей Tesla за биткоины. Тогда он назвал такое же требование: криптовалюте необходимо стать более экологически чистой.