«Ադրբեջանցիները ներխուժել են Հայաստանի տարածք և կշարունակեն ագրեսիա դրսևորել, քանի դեռ հստակ ուղերձ չեն ստացել»․ Մենենդես
2416
Չորեքշաբթի, 21 հուլիսի, 2021 թ., 12:54
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնում Քերըն Դոնֆրայդի թեկնածության հաստատման լսումների ժամանակ իր մտահոգությունն է հայտնել նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմի կողմից «Ազատության աջակցության ակտի» 907-րդ ուղղումից հրաժարվելու որոշման առնչությամբ: Այս մասին հայտնում է Հայ դատի հանձնախումբը։
«Ադրբեջանցիներն այժմ սահմանային վեճի արդյունքում ներխուժել են Հայաստանի ֆիզիկական տարածք, և կարծում եմ՝ նրանք կշարունակեն ագրեսիա դրսևորել, քանի դեռ հստակ ուղերձ չեն ստացել այն մասին, որ դա անընդունելի է»,- նշել է Մենենդեսը:

Менендес: Азербайджанцы вторглись на территорию Армении и продолжит свое агрессивное поведение пока не получит четкого послания
2415
Среда, 21 Июля, 2021 года, 12:54
Председатель сенатского Комитета по международным отношениям Боб Менендес выразил озабоченность по поводу отказа администрации Байдена от ограничений, предусмотренных 907-й поправкой к «Акту в поддержку свободы» по части помощи США Азербайджану. Об этом он заявил на слушаниях по утверждению кандидатуры Карен Донфрид на пост заместителя госсекретаря по вопросам Европы и Евразии, сообщает Армянский национальный комитет Америки (ANCA).
«Азербайджанцы в результате пограничного спора вторглись на территорию Армении. Считаю, Азербайджан продолжит свое агрессивное поведение до тех пор, пока не получит четкого послания, что это неприемлемо»,- отметил Менендес.