Իլոն Մասքի կարողությունն աճել է գրեթե 10 միլիարդ դոլարով
Էլեկտրամոբիլներ արտադրող Tesla ընկերության ղեկավարի կարողությունն անցած շաբաթվա արդյունքներով աճել է 9,9 միլիարդ դոլարով, հայտնում է Forbes-ը:
Պարբերականի համաձայն՝ Մասքի կարողությունը՝ Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքի աճի հաշվին աճել է գրեթե 9,9 միլիարդ դոլարով և կազմել 165,9 միլիարդ դոլար: Իրական ժամանակում թարմացվող Forbes Real-Time-ի միլիարդատերերի ցուցակի տվյալներով՝ Մասքը նախկինի պես զբաղեցնում է 3-րդ հորիզոնականը:
Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքն անցած շաբաթվա արդյունքներով աճել է 7,8%-ով, ընդ որում, ուրբաթ օրն արժեթղթերն էժանացել են 1,17%-ով:
Հրատարակությունն ընկերության արժեթղթերի արժեքի նման ակտիվ աճը կապում է «շուկայում տիրող ընդհանուր լավատեսությամբ»՝ հաշվի առնելով այն, որ Սպիտակ տունը և ԱՄՆ-ի Դեմոկրատական ու Հանրապետական կուսակցություններից մի խումբ սենատորներ հունիսի 23-ին նախնական համաձայնության են եկել մոտ 1,2 տրիլիոն դոլար արժողությամբ «ենթակառուցվածքային փաթեթի» շուրջ:

Forbes: состояние Илона Маска выросло почти на десять миллиардов долларов
Состояние главы производителя электромобилей Tesla по итогам прошлой недели выросло на 9,9 миллиарда долларов, подсчитал журнал Forbes.
Согласно оценке издания, состояние Маска выросло почти на 9,9 миллиарда за счёт роста стоимости акций Tesla и составило 165,9 миллиарда долларов. По данным обновляемого в реальном времени списке миллиардеров Forbes Real-Time Маск по-прежнему занимает третье место.
Стоимость акций Tesla по итогам прошедшей недели выросла на 7,8%, при этом в пятницу бумаги подешевели на 1,17%. Издание связывает такой активный рост стоимости ценных бумаг компании с общерыночным оптимизмом с учётом того, что Белый дом и группа сенаторов из демократической и республиканской партий США достигли в среду предварительного соглашения об "инфраструктурном пакете" приблизительно на 1,2 триллиона долларов.