#COVID_19-ով վարակվածների թիվն աշխարհում գերազանցել է 173 միլիոնը
Հունիսի 7-ի առավոտյան կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվն աշխարհում կազմել է 173 313 786, հայտնել է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանը:
Համավարակի սկզբից ի վեր COVID-19-ից մահացածների թիվը հասել է 3 729 323-ի:
Վարակվածների ու մահացածների թվով առաջատար է մնում ԱՄՆ-ը, որտեղ ընդհանուր առմամբ 33 362 558 վարակման դեպք է հայտնաբերվել, իսկ մահացածների թիվը հասել է 597 628-ի:
Վարակվածների թվով 2-րդ տեղում Հնդկաստանն է, որտեղ COVID-19-ի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 28 909 975-ի, իսկ մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 349 186:
Վարակվածների թվով աշխարհում 3-րդ տեղում Բրազիլիան է, որտեղ համավարակի ընթացքում գրանցվել է 16 947 062 դեպք, մահացել է 473 404 մարդ:

Число заразившихся #COVID_19 в мире превысило 173 млн человек
Число зарегистрированных случаев заражения коронавирусом COVID-19 в мире на утро понедельника составило 173 313 786, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
В мире с начала распространения вируса число умерших от связанных с COVID-19 заболеваний достигло 3 729 323 человек.
В число стран с более чем 15 млн случаев заражения COVID-19 входят США, Индия и Бразилия.
Лидером по числу заразившихся и скончавшихся остаются США, где выявлено суммарно 33 362 558 инфицированных COVID-19, а число скончавшихся выросло до 597 628.
Второе место по числу заразившихся занимает Индия, где количество подтвержденных случаев COVID-19 достигло 28 909 975, а общее число умерших от последствий заражения вирусом в стране составило 349 186.
На третьей позиции в мире по числу инфицированных находится Бразилия, где за время пандемии зарегистрировано 16 947 062 заболевших, из них умерло 473 404 человека.