Աշխարհում #COVID_19-ի դեպքերի թիվը գերազանցել է 168 միլիոնը
Աշխարհում COVID-19 վարակի գրանցված դեպքերի թիվը հինգշաբթի՝ առավոտյան, կազմել է 168 197 107, հաղորդում է Ջոնս Հոփքկինսի համալսարանը:
Վիրուսի տարածման սկզբից ի վեր՝ կորոնավիրուսի հետ կապված հիվանդություններից մահացած մարդկանց թիվը հասել է 3 494 593-ի:
COVID-19-ի ավելի քան 10 միլիոն դեպք ունեցող երկրների թվում են ԱՄՆ-ը, Հնդկաստանն ու Բրազիլիան:
Վարակվածների և մահացածների մեծ մասն ԱՄՆ-ում է, որտեղ հայտնաբերվել է 33 190 161 վարակակիր, իսկ մահացածների թիվը հասել է 591 947-ի:
Վարակվածների թվով 2-րդ տեղը զբաղեցնում է Հնդկաստանը, որտեղ COVID-19-ի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 27 157 795-ի, իսկ մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 311 388:
Վարակվածների թվով աշխարհում 3-րդ տեղում Բրազիլիան է, որտեղ համավարակի ընթացքում գրանցվել է 16 274 695 հիվանդ, նրանցից մահացել է 454 429-ը:

Число случаев заражения #COVID_19 в мире превысило 168 млн
Число зарегистрированных случаев инфицирования COVID-19 в мире на утро четверга составило 168 197 107, сообщает американский университет Джонса Хопкинса.
С начала распространения вируса число людей, умерших от связанных с коронавирусом заболеваний, достигло 3 494 593 человек.
В число стран с более чем 10 млн случаев заражения COVID-19 входят США, Индия и Бразилия.
Больше всего заразившихся и скончавшихся в США, где выявлен 33 190 161 инфицированный, а число погибших выросло до 591 947 человек.
Второе место по числу заразившихся занимает Индия, где количество подтвержденных случаев COVID-19 достигло 27 157 795, а общее число скончавшихся от последствий заражения составило 311 388.
На третьей позиции в мире по числу инфицированных находится Бразилия, где за время пандемии зарегистрировано 16 274 695 заболевших, из них умерли 454 429 человек.