«Եկեք պայմանավորվենք, որ մեկ շաբաթում դահլիճում ներկա բոլոր անձինք կպատվաստվեն». վարչապետի պաշտոնակատար
![]() Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարը կառավարության նիստում ներկայացրեց կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը: «Այս պահին ունենք 13257 քաղաքացի, որոնք ակտիվ դեպքերն են, որոնցից 2000-ից ավելին հիվանդանոցներում են: Մահվան դեպքերով, ցավոք, հատել ենք 4000-ի սահմանը»: Անահիտ Ավանեսյանն անդրադարձավ նաև պատվաստումների թեմային. «Պատվաստանյութն արդեն հասանելի է 18 տարին լրացած յուրաքանչյուր քաղաքացու: Հաջորդ շաբաթվանից կունենանք նաև շարժական թիմեր, որոնք քաղաքի բանուկ մասերում տեղակայված կլինեն ու մեկ քայլ կմոտեցնեն պատվաստման հնարավորությունը մեր քաղաքացիներին: Պատվաստման ռիսկը որևէ թեթև կամ ծանր կողմնակի ազդեցության գրեթե զրոյական է, եթե համեմատում ենք վարակվելու ու դրա հետևանքով առողջությանը հասցված ծանր ու մահվան դեպքերի հետ»: Նախարարի պաշտոնակատարն ասաց, որ ինքն ու Տիգրան Ավինյանը երեկ պատվաստվել են ու իրենց լավ են զգում: «Եկեք պայմանավորվենք, որ մեկ շաբաթվա ընթացքում դահլիճում ներկա բոլոր անձինք կպատվաստվեն»,- արձագանքեց վարչապետի պաշտոնակատարը՝ տեղեկացնելով, որ այս պահին պատվաստված է 2690 մարդ, որը, նրա խոսքով, խայտառակ ցուցանիշ է: |

Никол Пашинян: Давайте договоримся, что в течение недели все присутствующие в зале сделают прививку от коронавируса
![]() На сегодняшнем заседании правительства и.о. министра здравоохранения Анаит Аванесян представила ситуацию, связанную с коронавирусом. «На данный момент число активных случаев COVID-19 составляет 13 257. Более 2 000 граждан проходят лечение в больницах. К сожалению, число смертей превысило отметку в 4000»,- сказала министр. По ее словам, вакцина в стране доступна каждому гражданину старше 18 лет. Она отметила, что начиная со следующей недели в оживленных частях города будут дежурить мобильные группы, которые будут вакцинировать желающих. Исполняющий обязанности министра также сообщила, что она и вице-премьер Тигран Авинян вчера прошли вакцинацию и чувствуют себя хорошо. «Давайте договоримся, что в течение недели все присутствующие в зале сделают прививку от коронавируса»,- сказал исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян. Он сообщил, что в данный момент в республике привиты всего 2690 человек, что по его словам, является позорным показателем. |