Ուղղաթիռի կործանման հետևանքով մահացել է ֆրանսիացի միլիարդատեր Օլիվիե Դասոն
Ֆրանսիացի պատգամավոր և միլիարդատեր Օլիվիե Դասոն մահացել է Ֆրանսիայի հյուսիսում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով, հաղորդում է Europe 1 ռադիոկայանը:
Նշվում է, որ ուղղաթիռն ընկել է կիրակի՝ Նորմանդիայում Տուկ կոմունայի շրջանում։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Twitter-ում ցավակցություն է հայտնել: «Օլիվյե Դասոն սիրում էր Ֆրանսիան։ Խոշոր գործարար, ընտրված պատգամավոր, ռազմաօդային ուժերի պահեստազորի հրամանատար. նա ողջ կյանքի ընթացքում չի դադարել ծառայել մեր երկրին»,-գրել է Մակրոնը։
Դասոն մահացել է 69 տարեկանում։ Նրա հայրը՝ Սերժ Դասոն հայտնի գործարար, քաղաքական գործիչ ու միլիարդատեր է եղել։

При крушении вертолета в Нормандии погиб французский миллиардер Дассо
Французский депутат и миллиардер Оливье Дассо погиб при крушении вертолета на севере Франции, сообщает радиостанция Europe 1.
Отмечается, что летательный аппарат упал в воскресенье в районе коммуны Тук в Нормандии. Помимо представителя партии "Республиканцы", в результате крушения скончался пилот.
На смерть политика уже отреагировал президент Франции Эммануэль Макрон, написавший в Twitter соболезнования."Оливье Дассо любил Францию. Крупный предприниматель, выборный депутат, командующий запасом ВВС: на протяжении всей жизни он не переставал служить нашей стране", — написал Макрон.
Дассо умер в возрасте 69 лет. Его отец — Серж Дассо — был известным бизнесменом, политиком и миллиардером.