Փոմփեոն չի բացառել, որ 2024-ին կառաջադրվի նախագահի պաշտոնում
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Մայք Փոմփեոն չի բացառում 2024 թվականին նախագահի թեկնածու առաջադրվելու հնարավորությունը, եթե նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը չառաջադրի իր թեկնածությունը:
«Ես միշտ պատրաստ եմ եղել պայքարի։ Ես մտածում եմ Ամերիկայի մասին։ Միասին՝ մենք վաղուց պահպանողական շարժման մի մասն ենք։ Ես ձգտում եմ շարունակել նույն ոգով»,- Fox News հեռուստաալիքի եթերում Փոմփեոն պատասխանել է այն հարցին, թե հնարավոր է արդյոք, որ նա մասնակցի նախագահական ընտրություններին, եթե Թրամփը չառաջադրվի։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ հնարավոր է որոշի կրկին առաջադրվել նախագահի պաշտոնում։ Bloomberg գործակալությունը, հղում անելով իր աղբյուրներին, հայտնել է, որ Թրամփը լրջորեն դիտարկում է այդ հնարավորությունը։

Помпео не исключил, что будет баллотироваться в президенты в 2024 году
Бывший госсекретарь США Майк Помпео не исключает возможность баллотироваться в президенты в 2024 году, если экс-президент Дональд Трамп не будет выдвигать свою кандидатуру.
"Я всегда был готов к борьбе. Я забочусь об Америке. Мы с вами давно являемся частью консервативного движения. Я стремлюсь продолжать это делать",- ответил Помпео в эфире телеканала Fox News на вопрос ведущего, может ли он рассмотреть возможность участия в президентских выборах, если Трамп не станет не баллотироваться.
Ранее Трамп заявил, что может решить баллотироваться в президенты вновь. Агентство Блумберг сообщило со ссылкой на источники, что Трамп серьезно рассматривает эту возможность.