Թրամփը չի բացառել, որ կրկին կառաջադրվի նախագահի պաշտոնում
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել, որ կարող է կրկին մասնակցել նախագահական մրցապայքարին։ Այս մասին հայտարարել է երկրի նախկին ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով Օռլանդոյում (Ֆլորիդա նահանգ) քաղաքական գործողությունների պահպանողական համաժողովում։
Թրամփի խոսքով՝ ԱՄՆ-ի գործող առաջնորդ Ջո Բայդենը «որպես վարչակազմի ղեկավար ձախողել է իր գլխավոր խնդիրը՝ ապահովել ամերիկյան օրենքների պահպանումը»:
Հանրապետականը վստահություն է հայտնել, որ դրա պատճառով «դեմոկրատները ջախջախիչ պարտություն կկրեն միջանկյալ ընտրություններում և 4 տարի հետո միանշանակ կկորցնեն Սպիտակ տունը»:
«Նրանք արդեն կորցրել են Սպիտակ տունը»,-ասել է նա: -Ո՞վ գիտի, միգուցե ես որոշեմ 3-րդ անգամ հաղթել նրանց»։
Սա Թրամփի առաջին հրապարակային ելույթն է՝ նախագահի պաշտոնում նրա լիազորությունների ժամկետի ավարտից հետո:

Трамп не исключил, что будет вновь выдвигаться на пост президента
Экс-президент США Дональд Трамп не исключил, что может вновь принять участие в президентской гонке. Об этом бывший глава государства заявил в воскресенье, выступая на Конференции консервативного политического действия в Орландо (штат Флорида).
По словам Трампа, действующий американский лидер Джо Байден "не справился со своей главной задачей в качестве главы администрации - обеспечением соблюдения американских законов".
Республиканец выразил уверенность в том, что из-за этого "демократы потерпят сокрушительное поражение на промежуточных выборах и однозначно потеряют Белый дом через четыре года". "Они уже потеряли Белый дом, - сказал он. - Кто знает, может, я решу победить их в третий раз".
Это первое публичное выступление Трампа на мероприятии после истечения срока его полномочий на посту президента.