Իլոն Մասքը կրկին գլխավորել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակը
SpaceX և Tesla ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասքը, ով կարճ ժամանակով զիջել էր աշխարհի ամենահարուստ մարդու կոչումը Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսին, կրկին գլխավորել Է միլիարդատերերի ցանկը, հաղորդում է Bloomberg գործակալությունը:
SpaceX-ի արժեթղթերի տեղաբաշխման հերթական փուլից հետո, Մասքի կարողությունը գնահատվել է 199,9 միլիարդ դոլար, Բեզոսինը՝ 194,2 միլիարդ։
Բեզոսը համարվում էր աշխարհի ամենահարուստ մարդը 2017-ից մինչև այս տարվա հունվարի 7-ը, երբ նրան առաջին անգամ շրջանցեց Մասքը:
Այս շաբաթ, Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքի անկումից հետո, Amazon-ի հիմնադիրը կարճ ժամանակով վերադարձել էր վարկանիշի առաջին հորիզոնական:

Илон Маск вновь возглавил список самых богатых людей мира
Глава компаний SpaceX и Tesla Илон Маск, ненадолго уступивший звание самого богатого человека мира основателю Amazon Джеффу Безосу, вновь возглавил список миллиардеров, сообщает агентство Блумберг.
После очередного раунда размещения ценных бумаг SpaceX состояние Маска оценили в 199,9 миллиарда долларов. На счету Безоса — 194,2 миллиарда.
Безос считался самым богатым человеком мира с 2017-го по 7 января этого года, когда его впервые обошел Маск. На этой неделе, после падения стоимости акций Tesla, основатель Amazon ненадолго вернулся на первую строчку рейтинга.