«Մարտի 13-ին հայտարարվեց լոքդաուն, բայց մինչև 12-ը հանրաքվեի քարոզարշավ էր». Միքայել Մելքումյան
Կորոնավիրուսի հետևանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստում ԲՀԿ-ական պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն անդրադարձավ 2020թ. Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավին. «Պետական կառավարման համակարգի որակը քանի որ էն չէր ի վերուստ, Covid-ի կառավարումը արդեն հասկանալի էր՝ ոնց պետք ա լիներ: Մարտի 13-ին հայտարարվեց լոքդաուն, բայց մինչև մարտի 12-ը հանրաքվեի քարոզարշավ էր: Ո՞նց ա պատահել, որ մինչև վերջին օրը հավաքներ էին տեղի ունենում, չկայի՞ն մասնագիտական կառույցներ, որ էդ խորհուրդը տային»:
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-ում ընթանում է նոր կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածումը կանխելու, այդ վիրուսի դեմ պայքարի, համաճարակի հետևանքների մեղմման կամ վերացման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների արդյունավետությունը, ինչպես նաև արտակարգ դրության ժամանակահատվածում Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների սահմանափակումների արդյունավետությունն ու իրավաչափությունն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը:

Микаел Мелкумян: 13 марта был объявлен локдаун, однако до 12 марта проходила агиткампания к референдуму
2765
Понедельник, 25 Января, 2021 года, 11:45
На заседании парламентской следственной комиссии по изучению эффективности борьбы против COVID-19 депутат от ППА Микаел Мелкумян коснулся агитационной кампании к Конституционному референдуму 2020 года. «Качество системы государственного управления изначально было не самим лучшим, поэтому уже было ясно каким будет контроль над COVID. 13 марта был объявлен локдаун, однако до 12 марта проходила агиткампания. Как так получилось, что до последнего дня проводились митинги, и не было профессиональных структур, которые следили бы за этим?»,- сказал он.
Напомним, что в Национальном собрании проходит заседание следственной комиссии по изучению эффективности борьбы против COVID-19.