ՆԱՏՕ-ն Ռուսաստանին կոչ է արել դադարեցնել Հարավային Օսիայի և Աբխազիայի ճանաչումը
ՆԱՏՕ-ն շարունակում է Ռուսաստանին կոչ անել դադարեցնել Հարավային Օսիայի և Աբխազիայի ճանաչումը: Այդ մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ բանակցություններից առաջ Բրյուսելում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Մենք շարունակում ենք կոչ անել Ռուսաստանին դադարեցնել Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի տարածաշրջանների ճանաչումը»,- ասել է նա:
Ստոլտենբերգը հավելել է, որ Ռուսաստանին կոչ է անում նաև «պահպանել Վրաստանի տարածքային ամբողջականությունն ու հարգել միջազգային իրավունքը»:

НАТО призвала Россию прекратить признание Южной Осетии и Абхазии
НАТО продолжает призывать Россию прекратить признание Южной Осетии и Абхазии, сказал генсек НАТО Йенс Столтенберг на пресс-конференции в Брюсселе перед переговорами в пятницу с президентом Грузии Саломе Зурабишвили.
"Мы продолжаем призывать Россию прекратить признание регионов Абхазия и Южная Осетия", - сказал он. Столтенберг добавил, что также призывает Россию "соблюдать территориальную целостность Грузии и уважать международное право".
Ранее сообщалось, что президент Грузии Саломе Зурабишвили 22 января посещает штаб-квартиру НАТО в Брюсселе, а также участвует в заседании совместной комиссии НАТО-Грузия.