ԱՄՆ-ը 100 օրով կդադարեցնի արտաքսումը
ԱՄՆ-ը 100 օրով կդադարեցնի արտաքսումը՝ ներքին անվտանգության նախարարության աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելու համար, հայտարարել է գերատեսչությունը:
«2021 թվականի հունվարի 22-ից սկսած՝ ներքին անվտանգության նախարարությունը 100 օրով կդադարեցնի քաղաքացի չհանդիսացող անձանց տեղահանումը, որոնք պետք է արտաքսվեին՝ միգրացիոն օրենսդրության կատարման արդար և արդյունավետ համակարգ ապահովելու համար։ Առաջնահերթ ուշադրություն է դարձվում ազգային անվտանգության, սահմանների անվտանգության և հասարակական անվտանգության պաշտպանությանը»,- ասված Է հայտարարության մեջ:
Նշվում է, որ այդ միջոցառումը նախարարությանը թույլ կտա ռեսուրսներ ուղղել երկրի ամենահրատապ խնդիրների լուծմանը։

США приостановят депортацию на 100 дней
США на 100 дней приостановят депортацию, чтобы повысить эффективность работы министерства внутренней безопасности, заявило ведомство.
"На 100 дней, начиная с 22 января 2021 года, министерство внутренней безопасности приостановит высылку неграждан, которые должны были быть депортированы, чтобы обеспечить справедливую и эффективную систему исполнения миграционного законодательства, в которой первостепенное внимание уделяется защите национальной безопасности, безопасности границ и общественной безопасности",- говорится в заявлении.
Отмечается, что эта мера позволит министерству направить ресурсы на решение самых насущных проблем страны, в том числе оперативных задач на юго-западной границе в разгар самого серьезного кризиса в сфере общественного здравоохранения за век.