Կրեմլը չի պատրաստվում Բայդենի երդմնակալությանը
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին ասել է, որ Կրեմլում չեն պատրաստվում ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալությանը, քանի որ Ռուսաստանի համար ոչինչ չի փոխվի:
«Կրեմլում չեն պատրաստվում երդմնակալությանը։ Ռուսաստանի համար ոչինչ չի փոխվի, Ռուսաստանն ինչպես ապրել է երկար տարիներ շարունակ, այնպես էլ ապրելու է՝ փնտրելով լավ հարաբերություններ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ։ Արդյո՞ք Վաշինգթոնի կողմից կլինի համապատասխան քաղաքական կամք, կախված է Բայդենից և նրա թիմից»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե կփոխվի՞ արդյոք Ռուսաստանի համար ինչ-որ բան Բայդենի՝ Սպիտակ տուն գալուց հետո:
«Նախագահ Պուտինն ավելի վաղ արդեն շնորհավորել է պարոն Բայդենին նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ»,- հավելել է նա:

Кремль не готовится к инаугурации Байдена
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков рассказал журналистам, что в Кремле не готовятся к инаугурации избранного президента США Джо Байдена, поскольку для России ничего не изменится.
Инаугурация Байдена пройдет в среду.
"В Кремле не готовятся к инаугурации. Для России ничего не изменится, Россия как жила много-много сотен лет, так и будет жить, ища добрые отношения с Соединенными Штатами Америки. Будет ли на это соответствующая встречная политическая воля в Вашингтоне - это будет зависеть от господина Байдена и его команды", - ответил Песков на вопрос журналистов о том, изменится ли что-то для России с приходом Байдена в Белый дом.
"Президент Путин ранее уже поздравил господина Байдена с избранием на пост президента", - добавил он.