Քարինտակում հայտնաբերվել է զոհված կնոջ մարմին
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում Արցախի Քարինտակ գյուղում հայտնաբերվել է զոհված քաղաքացիական անձի մարմին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնել է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Քարինտակցի 58-ամյա բնակչուհու՝ Ալվարդ Թովմասյանի աճյունը որոնողական խումբը գտել է տան բակում: Հարազատները ճանաչել են զոհված կնոջ ինքնությունը։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Հունվարի 13-ին որոնողական աշխատանքներ են իրականացվել նաև Թալիշի, Հադրութի և Մատաղիսի ուղղություններով, որտեղ զոհվածների աճյուններ չեն հայտնաբերվել»,- ասել է Թադևոսյանը։

ГСЧС Арцаха: В селе Карин Так обнаружено тело погибшей женщины
В результате поисковых работ в районе села Карин Така в Арцахе было обнаружено тело погибшего гражданского лица. Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщил начальник управления информации и общественных связей Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
«Поисковая группа обнаружила тело 58-летней жительницы села Карин Так Алвард Товмасян во дворе дома. Родственники опознали погибшую. Назначена судебно-медицинская экспертиза. 13 января поисковые работы проходили в направлении Талыш, Гадрут и Матагис. В этих районах тел погибших не обнаружено»,- сказал Тадевосян.