ԱՄՆ-ի պատմության մեջ նախագահին 2-րդ անգամ իմպիչմենթ են ներկայացրել
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը ձայների մեծամասնությամբ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի մասին որոշում է կայացրել։
Թրամփին հեռացնելու օգտին քվեարկել է 232, դեմ՝ 197 կոնգրեսական: Այսպիսով, նա դարձել Է ԱՄՆ-ի պատմության մեջ միակ նախագահը, որի դեմ իմպիչմենթ է ներկայացվել 2 անգամ։
Ներկայացուցիչների պալատի բանաձևում ասվում է, որ Թրամփի գործողությունները համապատասխանում են «ծանր հանցագործություններ ու զանցանքներ» սահմանադրական ձևակերպմանը:
Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին լսումների ժամանակ հայտարարել է, որ Թրամփը վտանգավոր է և պետք է հեռանա։

Впервые в истории США: Трампу вынесли второй импичмент
Палата представителей конгресса США большинством голосом приняла решение об импичменте президенту Дональду Трампу, десять его однопартийцев поддержали это требование. Сам глава государства выступил после этого с обращением, никак не упомянув об импичменте.
Впервые в истории США.
За отстранение Трампа проголосовали 232 конгрессмена, против — 197. Таким образом, он стал единственным президентом в истории США, которому импичмент был вынесен дважды.
Президенту вменяется подстрекательство к мятежу. В резолюции палаты представителей говорится, что действия Трампа соответствуют конституционной формулировке "тяжкие преступления и проступки".