Պերուի դատավորները Գեյթսին ու Սորոսին մեղադրել են համաճարակի ստեղծման մեջ
Պերուի Չինչա և Պիսկո նահանգների վերաքննիչ դատարանի դատավորները Բիլ Գեյթսին, Ջորջ Սորոսին և Սթիվեն Ռոքֆելլերին մեղադրել են կորոնավիրուսի համաճարակի ստեղծման մեջ, հաղորդում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով դատարանի եզրակացությանը:
Դատավորները պնդում են, որ դատական համակարգը «կաթվածահար է եղել COVID-19 համաճարակի պատճառով, որը ստեղծվել է աշխարհում գերիշխող քրեական էլիտաների կողմից։ Այն կաթվածահար է արել աշխարհում գրեթե բոլոր երկրների գործունեությունը»:
«Աշխարհում ոչ մի կառավարություն, ոչ մի ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձ, ոչ էլ մեղադրյալների պաշտպանական կողմ չեն կարողանում հաստատել, որ համաճարակն ունի «կանխատեսելիության» հատկություն, բացառությամբ նոր աշխարհակարգ ստեղծողների, ինչպիսիք են Բիլ Գեյթսը, Սորոսը, Ռոքֆելլերը և մյուսները, ովքեր կառավարում են այն և շարունակում են ղեկավարել ծայրահեղ գաղտնիության պայմաններում, իրենց գլոբալ կորպորացիաներում՝ հաշվի առնելով 2030 թ-ի նախագիծը»,– ասված է դատավորների եզրակացության մեջ:

Перуанские судьи обвинили Гейтса и Сороса в создании пандемии
Судьи Высшего апелляционного суда Чинчи и Писко обвинили миллиардеров Билла Гейтса, Джорджа Сороса и Стивена Рокфеллера в создании пандемии коронавируса, сообщило РИА Новости со ссылкой на заключение суда.
Судьи утверждают, что уголовный кодекс страны оказался "парализован" из-за пандемии COVID-19, "созданной криминальными элитами, которые доминируют в мире". Она же, по мнению составителей обвинительного заключения, парализовала деятельность властей "почти во всех странах".
"Таким образом, ни одно мировое правительство, физические и юридические лица, ни защита обвиняемых не могут утверждать, что эта пандемия имеет свойство "предсказуемости", за исключением создателей нового мирового порядка, таких как Билл Гейтс, Сорос, Рокфеллер и другие, которые управляли ею и продолжают руководить в условиях крайней секретности в своем окружении и в глобальных корпорациях, с прицелом на проект 2030", – говорится в заключении перуанских судей.
Обвинения миллиардеров в создании пандемии содержатся в заключении суда по одному из уголовных дел о продлении предварительного заключения обвиняемого в изнасиловании.