«Երևան կժամանի տարվա վերջին բեռնատար ինքնաթիռը». Արսեն Թորոսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Անկախ բոլոր հանգամանքներից, կարևորելով մեր բոլոր քաղաքացիների առողջությունը, առողջապահության նախարարությունը շարունակում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարի մեր երկրի կարողությունների հզորացումը։
Վաղն արդեն Երևան կժամանի այս տարվա մեջ վերջին բեռնատար ինքնաթիռը, որը Չինաստանից կտեղափոխի 4 մեծ թթվածնի արտադրության կայան բժշկական կենտրոնների համար, 94 անհատական թթվածնային կոնցենտրատոր, 100000 կովիդի ախտորոշման թեստ, 200000 նմուշառման ձողիկեր, ինչպես նաև դիմակ և արտահագուստ։
Հիշեցնեմ, որ ի թիվս այլոց, միայն այս տարի երկրի բժշկական կենտրոններում արդեն իսկ տեղադրվել են թվով 12 թթվածնի արտադրության կայան, որից 4-ը բեռնատար ինքնաթիռով Հայաստան էր տեղափոխվել 1 շաբաթ առաջ»։

Арсен Торосян: Завтра в Ереван прибудет последний в этом году грузовой самолет с медоборудованием из Китая
Суббота, 26 Декабря, 2020 года, 11:40
Несмотря на все обстоятельства, Министерство здравоохранения, заботясь о здоровье всех наших граждан, продолжает укреплять потенциал нашей страны в борьбе с коронавирусной инфекцией. Об этом сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в Facebook.
«Завтра в Ереван прибудет последний грузовой самолет этого года, который доставит из Китая 4 большие станции производства кислорода для медицинских центров, 94 индивидуальных кислородных концентратора, 100 000 диагностических тестов, 200 000 палочек для отбора проб, а также маски и спецодежду.
Напомню, что только в этом году в медицинских центрах страны уже установлено 12 станций производства кислорода, 4 из которых неделю назад были доставлены в Армению грузовым самолетом», - написал Торосян.