Կրեմլում հայտնել են Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ Պուտինի երկխոսության մասին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ինտենսիվ երկխոսության մեջ է Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Facebook-ում հայտնել էր, որ ուրբաթ գիշերը 1 ժամվա ընթացքում 2 անգամ հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ նրա հետ քննարկելով իրավիճակը Ղարաբաղում:
«Մենք պաշտոնական հաղորդագրություն ենք տալիս նախագահի ոչ բոլոր հեռախոսազրույցների մասին։ Նախագահը բազմիցս ասել է, որ ԼՂ կարգավորման գործընթացում ինտենսիվ հեռախոսային երկխոսության մեջ է Հայաստանի և Ադրբեջանի իր գործընկերների հետ»,- ասել է նա։

В Кремле рассказали о диалоге Путина с лидерами Армении и Азербайджана
Президент России Владимир Путин находится в интенсивном диалоге с лидерами Армении и Азербайджана, рассказал журналистам пресс-секретарь главы РФ Дмитрий Песков.
Ранее Премьер Армении Никол Пашинян сообщил в Facebook, что в ночь на пятницу дважды за час переговорил по телефону с президентом РФ Владимиром Путиным, обсудив с ним ситуацию в Карабахе.
"Мы даем официальные сообщение далеко не о всех телефонных разговорах международных президента. Президент неоднократно говорил, что в это время в процессе Карабахского урегулирования он находится в интенсивном диалоге, телефонном диалоге со своими коллегами из Армении и Азербайджана",- сказал он.