Թրամփն իր վարչակազմին թույլատրել է սկսել իշխանության փոխանցումը Բայդենին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ընդհանուր ծառայությունների վարչությանը (GSA) կարգադրել է «անել այն, ինչ անհրաժեշտ է»՝ կապված դեմոկրատ Ջո Բայդենին իշխանության փոխանցման առաջնային ընթացակարգերի հետ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր CNN-ը, GSA-ն ու դրա ղեկավար Էմիլի Մերֆին Բայդենին ճանաչել են նախագահական ընտրությունների հաղթող և հայտնել են իշխանության փոխանցումն սկսելու պատրաստակամության մասին:
«Մենք շարունակելու ենք մեր պայքարը, վստահ եմ՝ հաղթելու ենք։ Այնուամենայնիվ, մեր երկրի շահերից ելնելով, ես խորհուրդ եմ տալիս, որ Էմիլի Մերֆին և նրա թիմը անեն այն ամենը, ինչ անհրաժեշտ է, նախնական ընթացակարգերի համար, և ես իմ թիմին ասել եմ նույնն անել»,- գրել Է Թրամփը Twitter-ում:

Трамп разрешил своей администрации начать передачу власти Байдену
Президент США Дональд Трамп заявил, что отдал распоряжение Управлению общих служб (GSA) "делать, что нужно" по "первоначальным протоколам" передачи власти кандидату от Демократической партии Джозефу Байдену.
Как ранее сообщил CNN, GSA и его глава Эмили Мерфи признали Байдена победителем президентских выборов и сообщили о готовности начать передачу власти.
"Наше дело крепко продвигается, мы будем продолжать твердую борьбу, я уверен, победим! Тем не менее, в лучших интересах нашей страны я рекомендую, чтобы Эмили Мерфи и ее команда делали все, что нужно, относительно первоначальных протоколов, и я сказал своей команде делать то же",- написал Трамп в Twitter.