Աշխարհում 1 օրում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը գերազանցել է 536 հազարը․ ԱՀԿ
Աշխարհում կորոնավիրուսի գրանցված դեպքերի թիվը գերազանցել է 55,32 միլիոնը՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ավելանալով ավելի քան 536 հազարով: Նման տվյալներ է ներկայացնում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ): Նոյեմբերի 18-ի՝ ժամը 19:34-ի դրությամբ ԱՀԿ-ում տեղեկություններ են ստացվել 55 326 907 վարակվածների և 1 333 742 մահացածների մասին: Վարակվածների թիվն աճել է 536 224-ով, իսկ մահացածների թիվը՝ 9220-ով, փոխանցում է ТАСС-ը։
24 ժամվա ընթացքում վարակման դեպքերի ավելի քան 45%-ը բաժին է ընկել եվրոպական տարածաշրջանին (244 710), 2-րդ տեղում Հյուսիսային և Հարավային Ամերիկաներն են (195 663), 3-րդում՝ Հարավարևելյան Ասիան (47 152):
1 օրում հիվանդացության աճի հակառեկորդ է գրանցվել նոյեմբերի 14-ին, երբ ի հայտ է եկել 670 785 վարակակիր։

ВОЗ։ Число выявленных за сутки случаев коронавируса в мире превысило 536 тыс
Число зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в мире превысило 55,32 млн, увеличившись за последние 24 часа более чем на 536 тыс. Такие данные приводит Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ). По сoстоянию на 19:34 мск срeды, 18 нoября, в ВOЗ пoступили свeдения о 55 326 907 инфицирoванных и 1 333 742 умeрших. Числo зарaзившихся вoзросло на 536 224, а умeрших — на 9220, пeредает ТАСС.
При этом более 45% случаев заражения за минувшие сутки приходится на Европейский регион (244 710), на втором месте — Северная и Южная Америка (195 663), на третьем — Юго-Восточная Азия (47 152).
Статистика ВОЗ учитывает только официально подтвержденные сведения о случаях заражения и смерти, предоставляемые государствами.