ԱՊՀ երկրներում ձերբակալվել է ավելի քան 40 ահաբեկիչ
ԱՊՀ-ի իրավապահ մարմինները 2020թ-ին ոչնչացրել են 22 ահաբեկչական կազմակերպություն: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը՝ ԱՊՀ երկրների անվտանգության խորհրդի քարտուղարների հանդիպման ժամանակ։
Բացի այդ, ուժայինները վնասազերծել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների 160 մասնակիցների։ Նրանցից 110-ին արտաքսել են Ռուսաստանից, 40-ին դատապարտել և 18-ին պատասխանատվության են ենթարկել, հավելել է Պատրուշևը:
Ռուսաստանի իրավապահ մարմինների կողմից օտարերկրյա գործընկերներին տրամադրված տեղեկատվության արդյունքում ձերբակալվել են ահաբեկչական կազմակերպությունների ավելի քան 40 անդամներ և հանցակիցներ: Ավելի քան 950 կասկածյալի մուտքը ՌԴ արգելված է։

В СНГ задержаны более 40 террористов
Правоохранительные органы СНГ ликвидировали 22 террористических организации в 2020 году. Об этом заявил секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев на встрече секретарей СБ стран Содружества независимых государств․
Помимо этого, силовики обезвредили 160 участников международных террористических организаций. Из них 110 человек выслали из России, 40 осуждены и 18 привлечены к ответственности за нарушение миграционного законодательства РФ, добавил Патрушев.
Благодаря информации, предоставленной российскими правоохранительными органами зарубежным коллегам, были арестованы более 40 членов и пособников террористических организаций. Свыше 950 подозреваемым запрещен въезд в РФ.